Wymagania chłodnicze w gorące dni: Czy Twój system jest na to gotowy?

Nadchodzi lato, a wraz z nim upał, kurz i wilgoć - wszystkie te czynniki przyczyniają się do zwiększonego obciążenia systemu chłodniczego.

Regularna konserwacja to najlepsza obrona przed niepotrzebnymi kosztami operacyjnymi i katastrofalnymi awariami systemu, więc aby zapewnić bezproblemowy i zyskowny sezon, poniżej przedstawiamy kilka sposobów na optymalizację wydajności przemysłowego systemu chłodniczego.

Czystość

Ponieważ powietrze jest wtłaczane nad wężownice skraplające i parujące w lodówce, kurz i brud nieuchronnie zaczynają gromadzić się w filtrach powietrza.

Gdy filtry powietrza staną się nadmiernie zabrudzone, nastąpi drastyczny wzrost zużycia energii, ponieważ lodówka będzie musiała ciężej pracować, aby przepuścić powietrze przez system.

Dalsze zaniedbania mogą nawet doprowadzić do tego, że brud ominie filtry, powodując większe problemy.

Wraz z wymianą filtrów powietrza, ważne jest również czyszczenie cewek, tacki spustowej i łopatek wentylatora. Wszelkiego rodzaju kurz i zanieczyszczenia w układzie chłodzenia ograniczają jego zdolność do prawidłowego pochłaniania i rozpraszania ciepła, co kosztuje pieniądze.

Sprawdź poziom płynów

Twój przemysłowy system chłodniczy ma wiele ruchomych części, które muszą być smarowane. Upewnij się, że sprężarka ma wystarczającą ilość oleju, aby uniknąć konieczności remontu w przyszłości.

Inne części powinny móc się swobodnie obracać:

  • Silniki wentylatorów Przekładnie zegara odszraniania

Należy również upewnić się, że poziom czynnika chłodniczego jest prawidłowy. Wziernik przewodu czynnika chłodniczego powinien być czysty, a jakiekolwiek powietrze w przewodzie może wskazywać na nieszczelność, wymagającą natychmiastowej naprawy.

Sprawdź, czy nie ma zużytych lub uszkodzonych części

Wszelkie części wykazujące oznaki zużycia lub naprężenia powinny być naprawione wcześniej niż później.

Węże, które ocierają się o inne powierzchnie, mogą w końcu przeciekać, a izolacja przewodu cieczy, która jest uszkodzona lub nasycona wodą, obniży wydajność systemu.

Łopatki wentylatora powinny być również sprawdzone pod kątem poluzowanych śrub, a wszelkie łopatki wykazujące oznaki naprężenia lub nietypowe wzorce zużycia powinny zostać wymienione.