Oszczędzaj energię w rekreacyjnych chłodziarkach do lodu dzięki uzdatnianiu wody za pomocą odwróconej osmozy

Jedną z najlepszych innowacji w dziedzinie rekreacyjnego chłodzenia lodu jest system uzdatniania wody oparty na odwróconej osmozie. Zapewnia on oszczędność wody i energii oraz tworzy najlepszą powierzchnię lodu dla sportowców. Odwrócona osmoza usuwa zanieczyszczenia, które powodują nadmierną pracę urządzeń.

Szacuje się, że 30 aren sportowych zużywa 321 milionów galonów wody każdego roku. Jest to główny czynnik przyczyniający się do zużycia wody w miastach. Pojedyncza tafla lodu na lodowisku wymaga ponad 12 500 galonów wody. To oszałamiająca liczba, ale wpływ tego zużycia wody i energii może być zmniejszona poprzez przejście z chemicznego systemu uzdatniania wody do systemu uzdatniania wody odwróconej osmozy.

O odwróconej osmozie dla chłodnictwa lodowiska

Przejście z chemicznego uzdatniania wody na uzdatnianie wody w odwróconej osmozie usuwa zanieczyszczenia, zapewnia większą oszczędność energii i lepsze wrażenia z jazdy na łyżwach.

Odwrócona osmoza usuwa zanieczyszczenia takie jak rozpuszczone minerały i sole. Uzyskana woda jest prawie czystym H20. Oczyszczona woda łatwiej łączy się z istniejącą taflą lodu bez ogrzewania, a w wyższej temperaturze zamarza i pozostaje w tym stanie.

Czysty lód jest wolny od pęcherzyków powietrza, cząstek i pęknięć oraz wymaga mniejszego zalewania i konserwacji, co z kolei zmniejsza ogólną ilość wody zużywanej do utrzymania powierzchni lodu na arenie.

Korzyści energetyczne płynące z zastosowania odwróconej osmozy do uzdatniania wody na lodowiskach

Natychmiastową korzyścią zużycia energii przy użyciu wody uzdatnionej za pomocą odwróconej osmozy jest to, że wymaga ona mniej energii do zamrożenia, ponieważ łatwiej łączy się z istniejącą taflą lodu i pozostaje zamrożona w wyższej temperaturze. Ta wyższa temperatura na powierzchni lodu jest również korzystna dla widzów, ponieważ cieplejsza arena jest bardziej komfortowa.

Badania wykazały, że na każdy stopień wzrostu temperatury lodu przypada około 6% oszczędności na kosztach chłodzenia.

Wreszcie, lód wyprodukowany z wody poddanej odwróconej osmozie ma mniej niedoskonałości, jest twardszy i wymaga mniej regularnej konserwacji. Ma to dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia kosztów bieżącej konserwacji.

Ogólne korzyści z lodowiska

Oczyszczając wodę poprzez system odwróconej osmozy nie tylko oszczędzasz energię. Tworzysz twardszy, czystszy, bardziej klarowny lód do jazdy na łyżwach i curlingu. Sportowcy mogą skupić się na swoich osiągnięciach na twardszym lodzie z mniejszą ilością dziur i pęknięć.

Ponieważ lód jest bardziej odporny, wymaga mniej konserwacji, a to może również skutkować większą ilością gier. To świetna wiadomość dla łyżwiarzy i widzów, ponieważ mogą oni cieszyć się grą z mniejszą liczbą przerw.

Z kosmetycznego punktu widzenia korzyścią jest także ostrzejsza, wyraźniejsza linia i logo na lodzie. To poprawia jakość gry i sprawia, że sponsorzy są zadowoleni.

Poniższa infografika dobrze to podsumowuje.

Rekreacyjne chłodzenie lodu wodą z odwróconą osmozą skutkuje lepszym lodem i mniejszym zużyciem

Jeśli trzymasz rękę na pulsie, to jest to wyraźne zwycięstwo wody wolnej od zanieczyszczeń z systemu uzdatniania wody odwróconej osmozy. Oferuje ona wiele korzyści: szybsze zamrażanie, wyższe temperatury, mniej czynności konserwacyjnych, lepszą jakość lodu i lepsze wrażenia dla sportowców.