Najlepszy projekt drzwi do zamrażarek bezszronowych dla przemysłowego systemu chłodniczego

Istnieją dobre i złe sposoby projektowania przemysłowego systemu chłodniczego do przetwarzania żywności, zwłaszcza jeśli chodzi o ruchliwe drzwi chłodni - najpoważniejszego sprawcę strat energii w systemie chłodniczym.

Zrozumienie różnicy pomiędzy systemem ogrzewanych drzwi a przedsionkiem z klimatyzowanym powietrzem może zadecydować o tym, że procesowy układ chłodniczy będzie bezpieczny, wydajny i przyjazny dla środowiska.

Najbardziej pomijane elementy układów chłodniczych

W ostatnich latach branża żywności i napojów odnotowała ogromny wzrost. Ameryka Północna domaga się większej ilości mrożonych dań gotowych, piwa rzemieślniczego i świeżych produktów niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego zapotrzebowanie na wydajne systemy chłodzenia jest ogromne.

W nowych systemach uwaga skupiona jest na budowie idealnego sześcianu systemu chłodzenia, aby zmniejszyć powierzchnię i zminimalizować zyski ciepła. Magazyny chłodnicze instalują regały półkowe o dużej gęstości, komputeryzują systemy kontroli temperatury i automatyzują aplikacje inwentaryzacyjne.

Podczas gdy te usprawnienia mogą podwajać przestrzeń w mroźni i zwiększać wydajność, prawdopodobnie podwajają również wykorzystanie otworów drzwiowych. Przejście z ciepłego do zimnego jest właśnie tym miejscem, w którym prawdopodobnie występuje największa strata energii w systemie chłodniczym. Jest to również miejsce, gdzie kondensacja najprawdopodobniej będzie się gromadzić i przekształcać w szron i lód - tworząc niebezpieczne warunki pracy i wymagając siły roboczej do zarządzania i konserwacji.

Ogrzewane drzwi: Niezbyt dobry projekt otworu drzwiowego w przemysłowym systemie chłodniczym

Niektóre systemy chłodnicze są ustawione tak, by rozwiązać ten problem, używając lamp cieplnych o dużej mocy, które wydmuchują gorące ciepło gazowe bezpośrednio na drzwi zamrażarki lub do jej zewnętrznego pomieszczenia. To sztuczne ciepło jawne łączy się z zimnym i suchym powietrzem wylotowym z zamrażarki, aby obniżyć temperaturę punktu rosy w pomieszczeniach. Jeśli wprowadzi się dużą ilość ciepła i chłodu, można się spodziewać, że temperatura punktu rosy spowoduje powstanie kryształków lodu w powietrzu.

Chociaż to rozwiązanie może zapobiec gromadzeniu się szronu i lodu na ścianach i podłogach, jest ono kosztowne zarówno dla budżetu operacyjnego, jak i dla środowiska. Utrzymanie niskiej temperatury punktu rosy wymaga niewiarygodnej ilości energii elektrycznej. Stanowi również duże obciążenie dla układu chłodniczego.

Lepszy wybór dla drzwi chłodniczych: Przedsionki z klimatyzowanym powietrzem

Lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie przedsionka z klimatyzowanym powietrzem na drzwiach systemu chłodniczego w celu przechwycenia powietrza pomiędzy dwojgiem drzwi umieszczonych blisko siebie - jedne prowadzące do zamrażarki, a drugie do większej przestrzeni obiektu. Systemy te działają szybko i gdy są prawidłowo zaprojektowane, wymianie podlega tylko powietrze dostające się do przedsionka w wyniku drobnych nieszczelności i krótkiego otwarcia drzwi. Powietrze to jest równomiernie mieszane tak, że większy jest napływ zimnego i suchego powietrza z zamrażarki niż ciepłego i wilgotnego z pomieszczenia zewnętrznego.

Oczywiste jest, że do uzdatniania tej mniejszej ilości powietrza potrzeba mniej energii, nawet przy sztucznym ogrzewaniu i zimnej/suchej eksfiltracji z zamrażarki. Obniżony koszt i zwiększona oszczędność energii czynią go znacznie lepszym wyborem dla twojego systemu chłodniczego.

Upewniał się ciebie Freezer Doorway projekt który jest best dla twój budżetu i nasz środowiska

Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy drzwi Państwa przemysłowego systemu chłodniczego pracują z maksymalną wydajnością, doświadczeni inżynierowie IRSL mogą zaoferować pełną ocenę.