Kto i dlaczego potrzebuje agregatów chłodniczych Climaveneta?

Climaveneta specjalizuje się w unikalnych energooszczędnych rozwiązaniach dla przemysłowego chłodzenia, ogrzewania i podgrzewania wody przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Dla każdego zakładu dobierane jest elastyczne i opłacalne rozwiązanie biznesowe, oparte na bogatym doświadczeniu Mitsubishi Electric oraz dogłębnym podejściu badawczo-rozwojowym. Podstawowymi zasadami projektowania komponentów Climaveneta są:

 • maksymalna wydajność energetyczna;
 • niski poziom hałasu;
 • maksymalny odzysk ciepła i wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła.

Wszystkie urządzenia Climaveneta, w tym chillery, są podzielone na:

 • Rozwiązania Climaveneta do zastosowań komfortowych przeznaczone do tworzenia komfortowych warunków w przestrzeniach publicznych, nawet w najbardziej wymagających projektach mieszkaniowych, rezydencjalnych, hotelowych, sportowych i komercyjnych. Ważna jest oszczędność energii i hałasu.
 • Rozwiązanie dla środowisk przemysłowych, w których technologia chłodnicza umożliwia kontrolę temperatury procesów produkcyjnych i produktów, a także produkcję i przechowywanie żywności oraz napojów.
 • Rozwiązania chłodnicze zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę temperatury, zmienności i filtracji powietrza dla centrów danych, pomieszczeń komputerowych i dodatków telekomunikacyjnych.

Szeroka gama urządzeń Climaveneta obejmuje również maszyny dla chłodnictwa przemysłowego - nagrzewnice powietrza i wody, chillery i urządzenia wielofunkcyjne, a także monobloki lub agregaty ze zdalnymi skraplaczami o wydajności od 4 do 4200 kW.

Główne grupy agregatów chłodniczych do systemów i procesów klimatyzacji produkowane przez Climaveneta

 1. AIR COOLED CHILLERS - agregaty chłodnicze ze skraplaczem chłodzonym powietrzem- agregaty chłodnicze lub chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Może pracować w klimatyzacji budynków oraz do utrzymania warunków procesów technologicznych

 1. Agregaty chłodniczechłodzone powietrzem z free-coolingiem - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z free-coolingiem - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z wymiennikiem ciepła do naturalnego chłodzenia, oferujące możliwość wykorzystania naturalnego powietrza o niższej temperaturze. Pracować pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest niższa niż temperatura wymiany ciepła na wlocie do urządzenia. Szczególnie nadaje się do instalacji o stałym zapotrzebowaniu na chłodzenie, np. centra danych, hale produkcyjne lub budynki inżynieryjne.

 1. CHŁODZIARKI CHŁODZĄCE POWIETRZEM - CHŁODZENIE EVAPORACYJNE - chłodziarki chłodzone powietrzem z chłodzeniem wyparnym (naturalne chłodzenie wyparne) działają bardziej ekonomicznie dzięki systemowi chłodzenia wyparnego, który obniża temperaturę powietrza otoczenia. Urządzenie umożliwia korzystanie z wartości dodanej naturalnego chłodzenia dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur dla zastosowań zewnętrznych.
 1. CHŁODZIKI WODNE - skraplacze chłodzone wodą to wysokowydajne urządzenia do instalacji wewnętrznych, o współczynniku EER do 5 lub wyższym, służące do przygotowania zimnej wody. Stosowane w wielu sektorach przemysłu.

 1. CHILLERY BEZKONDENSACYJNE - agregaty niekondensacyjne - urządzenia przeznaczone do montażu w środku pomieszczeń służących do produkcji wody lodowej. Urządzenia mogą być podłączone do zdalnych skraplaczy.

Zalety agregatów chłodniczych Climaveneta

Agregaty chłodnicze to najbardziej wydajne i skuteczne urządzenia do kontroli klimatu w dużych budynkach i obiektach. Najczęściej spotykanym układem chłodzenia w skali przemysłowej jest układ chiller-fancoil, z przenoszeniem chłodu/ciepła przez nośnik ciepła w medium otaczającym.

Chillery Climaveneta w systemie klimatyzacji i ogrzewania (z pompami ciepła) są urządzeniami stosowanymi w systemach 4-rurowych, które mogą pracować tylko w trybie chłodzenia, Tylko do ogrzewania, do chłodzenia z odzyskiem ciepła, jako agregat chłodniczy i kocioł grzewczy, aby spełnić jednocześnie wymagania strony zimnej i gorącej, bez konieczności dokonywania skomplikowanych ustawień.

Różnorodność serii agregatów chłodniczych Climaveneta umożliwia znalezienie najbardziej ekonomicznego rozwiązania dla każdej aplikacji.

Urządzenia te utrzymują najwyższy poziom komfortu, oferują doskonałą wydajność energetyczną i są łatwe do zintegrowania z każdą technologią, spełniają europejskie normy środowiskowe w zakresie wpływu na środowisko i ekonomicznego zarządzania energią (certyfikat Eurovent).

Dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł energii, odzysku ciepła, precyzyjnemu mikroprocesorowemu systemowi sterowania praca agregatów chłodniczych Climaveneta charakteryzuje się zwiększoną ekonomicznością.

Przemysłowe agregaty chłodnicze Climaveneta to idealny wybór urządzeń i szeroki zakres rozwiązań dla stworzenia najbardziej komfortowego środowiska biznesowego lub produkcyjnego.