Czy naprawdę potrzebuję zmiękczacza wody?

Badania wykazały, że woda w regionie Peel jest uważana za umiarkowanie twardą. W okolicznych obszarach wiejskich, gdzie właściciele domów polegają na studniach, woda może być jeszcze twardsza.

Twarda woda nie jest niebezpieczna, oznacza to tylko, że zawiera rozpuszczone minerały takie jak magnez, mangan, a zwłaszcza wapń. Gdy twarda woda staje się problemem, minerały te odkładają się na wszystkim, czego dotknie woda, i mogą być naprawdę trudne do usunięcia, nawet jeśli można się do nich dostać.

Chociaż może nie trzeba zmiękczacz wody jako sprawa przetrwania, wielu naszych klientów są zachwyceni z korzyści, które otrzymują po zainstalowaniu zmiękczacza wody. Oto niektóre z korzyści, których być może nie brałeś pod uwagę.

1. Zmiękczacze wody oszczędzają pieniądze

Rachunki za energię

Ponieważ wapń nie przewodzi dobrze ciepła, kamień w twardej wodzie oznacza, że Twój podgrzewacz wody musi pracować ciężej, aby osiągnąć ustawioną przez Ciebie temperaturę. Według badań przeprowadzonych przez Salt Institute, nawet 62% wydajności może zostać utracone, gdy nawet niewielka ilość osadu pokrywa wymiennik ciepła. Gdy nie ma powłoki, metalowy element cieplny nie ma problemu z przekazywaniem ciepła do wody.

Hydraulika

Z biegiem czasu, kamień z twardej wody może spowodować, że wewnętrzna średnica rur kanalizacyjnych stanie się węższa, co może prowadzić do zatorów. Może to oznaczać, że instalacja wodno-kanalizacyjna nie osiągnie zwykłej 70-80-letniej żywotności i będzie musiała zostać wymieniona wcześniej.

Zakupy urządzeń AGD

Odkładanie się kamienia zmniejsza również żywotność urządzeń wykorzystujących wodę, co oznacza, że musisz płacić za ich częstszą wymianę. Dzieje się tak z dwóch powodów: jak wspomniano powyżej, kamień powoduje, że każde urządzenie, które podgrzewa wodę, pracuje ciężej, a także czasami sama powłoka bezpośrednio zakłóca działanie mechaniczne.

Środki czystości i higieny osobistej

Posiadanie twardej wody oznacza, że musisz wydawać więcej na mydła, szampony, środki czyszczące i detergenty, ponieważ w twardej wodzie nie pieni się ona tak dobrze. Oznacza to również, że musisz zainwestować w specjalistyczne środki czyszczące, które są wystarczająco kwaśne, aby spalić minerały alkaliczne w twardej wodzie.

2. Zmiękczacze wody oszczędzają czas

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś czas próbując wyczyścić biały "kamień" nagromadzony na drzwiach prysznicowych, lub na czajniku, ekspresie do kawy lub kranach, docenisz zmiękczacz wody. Zmiękczacz nie będzie oznaczał, że już nigdy nie będziesz musiał czyścić, ale będzie oznaczał, że cotygodniowe czyszczenie zajmuje znacznie mniej czasu spędzonego na obowiązkach i więcej czasu na ważne rzeczy w życiu.

3. Pokochasz poprawę stanu swojej skóry i włosów

Jeśli okaże się, że Twoja rodzina wydaje zbyt wiele pieniędzy na drogie zabiegi na włosy i skórę, problem może nie leżeć po stronie produktów lub Ciebie samego, ale po stronie wody.

Jeśli twój wygląd jest ważny dla twojego poczucia własnej wartości lub dla zrobienia dobrego wrażenia w pracy, warto się nad tym zastanowić.

Wykorzystaj więcej możliwości swojego domu

Jeśli na kranach, czajniku lub innych urządzeniach widać biały nalot, oznacza to, że masz twardą wodę. Jeśli Twój budżet pozwala Ci na zakup zmiękczacza wody, zalecamy go. Jeśli nie jesteś przekonany, sprawdź nasze plusy i minusy zmiękczacza wody.

Posiadamy szeroką gamę rozwiązań zmiękczaczy wody do leczenia jednego źródła lub całego domu.

Dowiedz się więcej o naszych usługach i produktach zmiękczających wodę