3 sposoby na naturalną ulgę w alergii

Jako osoba cierpiąca z powodu alergii, prawdopodobnie już sprzątasz swój dom kilka razy w tygodniu w sezonie alergicznym. Zamykasz okna, odkurzasz i odkurzasz, ale nadal cierpisz. Mogą to być pyłki, kurz, pleśń lub inne czynniki drażniące, ale wydaje się, że nie ma od tego ucieczki, nawet przy pomocy leków.

Być może istnieje lepszy sposób - sposób, który jest całkowicie wolny od leków. Kiedy przejmiesz kontrolę nad swoim środowiskiem wewnętrznym, możesz radykalnie zmniejszyć poziom czynników drażniących w swoim domu.

Przejmij kontrolę nad powietrzem w pomieszczeniach

Od czasu kryzysu energetycznego w latach 70-tych ludzie uszczelniają nieszczelności wokół drzwi i okien oraz instalują lepszą izolację. Nasze domy są dziś szczelnie zamknięte. Jest to świetne dla wydajności energetycznej, ale problem polega na tym, że tworzy to pułapkę na brud w Twoim domu: gdy zanieczyszczenia dostaną się do środka, mogą recyrkulować przez lata. EPA w Stanach Zjednoczonych szacuje, że powietrze w pomieszczeniach jest prawie zawsze 2-5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz, a może być znacznie bardziej.

Istnieją jednak skuteczne rozwiązania. W ciągu ostatnich kilku lat, coraz więcej alergików zwraca się do urządzeń poprawiających jakość powietrza, aby stale oczyszczać powietrze przepływające przez ich domy.

Oto 3 sposoby na poprawę powietrza w pomieszczeniach i zmniejszenie objawów alergii i astmy.

1. Filtracja powietrza

Prawdopodobnie słyszałeś o 1" filtrach, które znajdują się na piecu lub klimatyzatorze, ale my mówimy o czymś znacznie bardziej wszechstronnym. Te 1-calowe filtry są po to, by chronić piec, a nie po to, by powietrze było naprawdę czyste.

Zastosuj filtr HEPA, aby złagodzić alergie

Mówimy tu o filtracji HEPA w całym domu. Filtr HEPA (high efficiency particulate air) usuwa 99,9% cząsteczek z powietrza, które są tak małe jak 0,3 mikrona. To wystarczy, aby zatrzymać pyłki, roztocza, odchody roztoczy, zarodniki pleśni, bakterie i niektóre wirusy.

Wiele z najlepszych systemów filtracji przypomina kanapki HEPA. Zawierają one filtr wstępny, który zatrzymuje większe cząsteczki, takie jak włosy, płatki sierści i większość cząsteczek kurzu. Następnie znajduje się filtr HEPA. Na koniec, filtr węglowy usuwa zapachy i gazy takie jak VOC (lotne związki organiczne).

Ponadto, powiedzmy to sobie jasno. Nie mówimy tu o malutkich, małych urządzeniach biurkowych czy nawet większych przenośnych filtrach powietrza. Mówimy o najwyższej jakości rozwiązaniach, które oczyszczają powietrze w całym domu. Oznacza to, że wszędzie w Twoim domu będziesz miał tak samo czyste powietrze.

Lista kontrolna filtrów powietrza dla osób cierpiących na alergie i astmę

Podczas zakupów filtrów powietrza, szukaj następujących cech:

  1. Filtracja jakości HEPA lub lepsza. Sprawdź wielkość cząsteczek, ponieważ niektóre firmy reklamują filtry HEPA, które nie usuwają cząsteczek o wielkości do 0,3 mikrona: 4-9 zmian na godzinę dla powierzchni kwadratowej domu (lub więcej).Jeśli martwisz się o pleśń i grzyby, możesz również chcieć uzyskać oczyszczacz z lampą UV. Zamiast zatrzymywać cząsteczki, wykorzystuje on promieniowanie ultrafioletowe, aby je zabić.

Nie zapomnij zapytać swojego dostawcę, ile kosztują filtry wymienne. Osoby cierpiące na alergie i astmę zazwyczaj wymagają kilku wymian rocznie, w zależności od producenta i wielkości domu. W przypadku systemów filtracji powietrza, zwykle dostajesz to, za co płacisz.

2. Kontrola wilgotności

Jeśli chodzi o wilgotność, potrzebne jest rozwiązanie typu Goldilocks. Jeśli Twój dom jest zbyt wilgotny, ryzykujesz pomoc pleśni i grzybów poprzez stworzenie wilgotnych warunków. Jeśli jest zbyt sucho, w końcu podrażniasz własne tkanki ciała, takie jak oczy, nos i gardło, co może przyczynić się do reakcji.

Dążyć do poziomu wilgotności pomiędzy 35% a 45%. W lecie nie jest to zwykle wyzwaniem, ale w zimie, gdy piec stale wysusza powietrze, może być konieczne zainwestowanie w nawilżacz. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zainwestuj w nawilżacz parowy i unikaj staromodnych nawilżaczy bębnowych, które opierają się na patelni ze stojącą wodą. Jak można sobie wyobrazić, ta patelnia z wodą może stać się dość obrzydliwe w czasie.

3. Czyszczenie kanałów

Kanały powietrzne Twojego domu przenoszą powietrze przez cały dom, więc jeśli są brudne, zmniejszą skuteczność Twojego rozwiązania filtracji powietrza.

Nie musisz szaleć - wystarczy, że będziesz je czyścić co kilka lat lub po wszelkich remontach, które wytwarzają dużo kurzu. Jeśli wprowadzasz się do nowego domu, powinna to być jedna z pierwszych rzeczy, które robisz.